Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.

Konsolidácia úverov cez americkú hypotéku [bez navýšenia]

 

Aby mala konsolidácia úverov ten správny efekt, je potrebné urobiť to rozumne. Ak chcete znížiť svoju úverovú zaťaženosť na mesačnej báze (chcete mať nižšiu mesačnú splátku), môžete využiť americkú hypotéku tak, že požiadate o potrebnú čiastku, vyplatíte staré nevýhodné úvery a ďalej budete splácať iba úrok. Vďaka tomu môžete splácať mesačne o desiatky až stovky eur menej ako pri kombinácii viacerých spotrebných úverov, kreditných kariet a podobne. 

 

Ďalšou z možností je staré úvery nahradiť americkou hypotékou kvôli neprehľadne nastaveným mesačným pohybom na účte. Každý úver totiž môže mať iný dátum splatnosti, a preto sa môže stať, že sa občas s niektorými splátkami oneskoríte, za čo vás môžu penalizovať. Pri americkej hypotéke máte iba jednu splátku, ktorá dokáže často pokryť rovnakú dlžnú sumu ako kombinácia rôznych iných bezúčelových úverov a pôžičiek.  

 

Po využití americkej hypotéky teda nebudete mať viacero zmlúv s rôznymi podmienkami, ale iba jednu, a to s presne definovanými pravidlami a pevnou mesačnou splátkou. Taktiež vám bude stačiť jeden trvalý príkaz na zaplatenie, čo je značnou úsporou času. Vypočítajte si splátky vyplácaných pôžičiek americkej hypotéky pomocou kalkulačky.

Vyplácané pôžičky
Celková suma refinancovaných úverov a pôžičiek
Peniaze navyše
Splátka
€/mes.