Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.

Americká hypotéka: Často kladené otázky

 

Americká hypotéka a jej porovnanie s klasickou: Aký je medzi nimi rozdiel?

Pri klasickej hypotéke musíte dokladovať účel čerpania prostriedkov. Najčastejším účelom je kúpa alebo prerábka nehnuteľnosti. Tento účel musíte často dokladovať plánom realizácie, fotografiami alebo bločkami. Vďaka tomu máte viac povinností, ale získate možnosť čerpať prostriedky až do výšky viac ako 70 % LTV a tiež získať lepší úrok ako pri americkej hypotéke.


Americká hypotéka je zas výhodná pre všetkých, ktorí nemôžu alebo nevedia dokladovať dôvod čerpania prostriedkov. Americká hypotéka má tiež benevolentnejšie podmienky splatenia. 

 

Kto má nárok na americkú hypotéku? 

Na takúto hypotéku má nárok každý človek, ktorý má dostatočný dokázateľný mesačný príjem a môže založiť nehnuteľnosť. (Nehnuteľnosť nemusí byť vlastnená žiadateľom o úver.) 

 

Aká je výhoda americkej hypotéky? 

Oproti bezúčelovému úveru či klasickej hypotéke je hlavnou výhodou výška mesačnej splátky. Tá môže pri rovnakej dlžnej čiastke klesnúť aj o stovky eur. Vďaka tomu môžete požiadať o viac peňazí a to s menšou mesačnou splátkou. Okrem toho nie ste limitovaný tým, na čo je potrebné peniaze využiť.

 

Kedy sa americká hypotéka využíva?

Americká hypotéka je zo skúseností skvelým nástrojom napríklad na konsolidáciu nevýhodných úverov, preklenutie ťažkej finančnej situácie v živote, finančnú pomoc rodine alebo blízkym alebo ako výhodnejšia alternatíva bezúčelového úveru. Vďaka americkej hypotéke tiež mnoho podnikateľov získalo potrebný kapitál na rozbeh podnikania. 

 

Čo potrebujem na získanie americkej hypotéky? 

Presné podmienky americkej hypotéky sa líšia od poskytovateľov, avšak jednoznačne je potrebné mať k dispozícii nehnuteľnosť na založenie. Ďalšou z podmienok je plnoletosť a pravidelný mesačný príjem. Ten musíte mať preukázateľný, avšak podmienky skúmania príjmu sa rôznia od poskytovateľov.